خدمات

آیا نیاز به مشاوره در انجام پایان نامه ارشد خود دارید ؟

مشاوره انجام پایان نامه

 برخی از دانشجویان بر این باورند که انجام پایان نامه ها یکی از سختترین کار هایی است که هر دانشجویی باید انجام دهد .اما موسسه نیلسون پژوهش به عنوان یکی ازشاخص ترین و بهترین موسسه انجام پایان نامه در ایران این افتخار را دارد که با در اختیار داشتن بهترین کادر درمشاوره در ارائه خدمات آموزشی پایان نامه نویسی و برگزاری دوره های انجام پایان نامه،  در تمامی مقاطع، از جمله انجام پایان نامه در مقطع کارشناسی، انجام پایان نامه ارشد  و دکتری برای دانشجویا ن گام ها را بسیار ساده تر کند.

در زیر تلاش شده است تا اطلاعات اولیه در باب بهره گیری از خدمات مشاوره و آموزشی پایان نویسی در قالب محتوای مفید به شما کاربران گرامی داده شود. میتوانید با بهره گیری از لینک های زیر نسبت به استفاده از خدمات این موسسه اقدام نمایید. علاوه بر موارد اشاره شده میتوانید با تماس تلفنی به مجموعه ایرانتز از همکاران ما درخواست مشاوره و راهنمایی داشته باشید.

موسسه نیلسون پژوهش  فعال در زمینه فعال های پژوهشی  با چندین سال سابقه پژوهش در زمینه انجام پایان نامه، پروپوزال نویسی، پذیرش و چاپ مقالات علمی پژوهشی وچاپ مقالات ISI، کدنویسی و شبیه سازی، تحلیل آماری، ترجمه تخصصی، آموزش دروس و نرم افزارهای تخصصی و… و با کادری مجرب از فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر سطح تهران ( شریف، تهران، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و تربیت مدرس) آماده ارائه هرگونه خدماتی به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی در رشته های مختلف فنی مهندسی، علوم انسانی، علوم پایه و پزشکی است.

چارچوب انجام پایان نامه

پیش از بررسی چارچوب ها و مراحل انجام پایان نامه ها باید برای شما این نکته را یادآوری کنیم که انجام هر پایان نامه ای در هر مقطع تحصیلی دارای مراحل و چارچوب خاص ای است.اما با همه این تفاسیر یک چار چوب کلی برای انجام دادن این مرحله ی بسیار مهم در تحصیل وجو دارد که ما در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت:

انتخاب موضوع (با هماهنگی استاد)

تدوین مقدمات پایان نامه (پروپوزال) شامل اهداف تحقیق، روش تحقیق، فرضیات، بیان مسئله.

تکمیل فصل اول

تدوین و تنظیم پرسشنامه

تدوین فصل دوم + توزیع پرسشنامه ها

تدوین فصل سوم و چهارم (مربوط به روش تحقیق ،آنالیز آماری و … )

تدوین فصل پنجم (خلاصه و نتیجه گیری)

دائما در مسیر انجام پایان نامه خود آموزش ببینید و مشاوره بگیرید

انجام پایان نامه یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های پژوهشی یک دانشجو در دوران تحصیل است که با توجه به مقطع تحصیلی بدون شک می‌تواند سختی‌ها و در مقابل دستاوردهای متفاوتی به همراه داشته باشد. اما آنچه اهمیت دارد جهت‌گیری پژوهشی مناسب دانشجویان برای رفع یکی از مشکلات جامعه است. برای مثال نتیجه نگارش دقیق و علمی یک پایان نامه بخصوص در مقطع ارشد و دکتری می‌تواند منجر به افزایش بهره‌وری یک سازمان، بهبود یک روش درمانی جدید، ایجاد یک محصول و … باشد.

به همین منظور مهم‌ترین هدفی که در موسسه ایرانتز به عنوان شاخصی مهم هدف گذاری شده است  آموزش اصولی بر پایه ارزیابی سطح توانایی دانشجویان است. این آموزش برای دانشجویان  در جهت کسب نمره‌ی عالی همراه با کسب تخصص موردنیاز بسیار ارزشمند بوده تا بتوانند در دیگر عرصه‌های پژوهشی کاملاً مستقل و فعال‌تر عمل کنند.

گام های اساسی انجام پایان نامه ارشد 

انتخاب موضوع پایان نامه برای انجام پایان نامه

بدون شک انتخاب موضوع پایان نامه اصلی‌ترین و مهم‌ترین قدمی است که یک دانشجو برای شروع فعالیت تحقیقاتی خود بر می‌دارد. انتخاب اشتباه بدون توجه به اصول علمی (باید از لحاظ علمی قابل پیاده سازی و همچنین دارای نوآوری باشد) و عملی (باید قابل اجرا در صنایع، سازمان‌ها و … باشد) ممکن است راه را برای شما به شدت دشوار و یا حتی غیر ممکن کند. به یاد داشته باشید موضوع پایان نامه نقطه شروع برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و همچنین ورود به بازارکار است.

انتخاب موضوع پایان نامه

انتخاب عنوان مناسب و علمی-کاربردی برای پایان‌ نامه ارشد و دکتری

موضوع در نهایت باید به تایید استاد راهنما و گروه آموزشی برسد.

تضمین تأییدیه ایران داک

موضوع تکراری نبوده و دارای نوآوری است.

ارائه مقاله بیس یا مقاله مبنای لاتین سال ۲۰۱۸ از سایت Emerald، Science Direct و Springer.

ارائه مقاله دارای مدل و فرضیه ها و سوالات پژوهشی روشن

پیشنهاد نوآوری در روش حل و مدل مقاله بیس ارائه شده

طراحی پرسشنامه برای انجام پایان نامه

با توجه به اهمیت پرسشنامه در طرح‌های تحقیقاتی ازجمله انجام پایان نامه و  همچنین تطابق نوع سؤالات و متغیرهای پرسشنامه با هدف پژوهش، یکی از خدماتی که در این مرکز ارائه می‌شود طراحی تخصصی پرسشنامه‌ها برای انواع پژوهش‌های علمی می‌باشد.

پرسشنامه‌های طراحی‌شده مبتنی برای مقالات ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ می‌باشند که متناسب با سازمان‌های ایرانی بومی‌سازی شده است. همچنین اصل مقالات نیز به همراه آن ارائه خواهد شد.

تحلیل آماری برای انجام پایان نامه

تحلیل‌های آماری و منطق فازی به‌صورت کاملاً تخصصی توسط کارشناسان ارشد و دکتری آمار انجام می‌شود و همچنین به جهت آموزش دانشجویان از گزارش‌های ارائه شده در فصل ۴ پایان نامه، یک دوره آموزشی آنلاین نیز با تحلیل‌گر خود خواهند داشت.

در این دوره کلیه بخش‌های نرم افزار که مرتبط با تحلیل بوده است به شما آموزش داده خواهد شد. همچنین کلیه فایل‌های نرم‌افزاری و خروجی نیز تحویل داده خواهد شد.

ویراستاری علمی در انجام پایان نامه

رعایت استانداردهای نگارش متون علمی (از قبیل کتاب، پروپوزال، پایان نامه، طرح پژوهشی، مقاله و غیره) یکی از شاخص های کلیدی در پذیرش یا رد یک اثر می باشد که گاها ایجاب می کند تا نویسنده یا نویسندگان از راهنمایی ها و مشورت افراد حرفه ای و مجرب در این زمینه بهره مند شوند.  متخصصان موسسه تحقیقاتی نیلسون پژوهش به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته در جهت ارایه خدمات ویراستاری علمی در خدمت دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و پژوهشگران آزاد هستند. خدمات ویراستاری ما به صورت تخصصی و مطابق با صفحه بندی استاندارد دانشگاه ها، پژوهشکده ها، مراکز پژوهشی و مجلات علمی تحویل داده می شوند.

کارشناسی  مهم ترین مقطع تحصیلی برای شروع فعالیت های پژوهشی است که مرکز اهمیت آن انجام پایانن نامه بوده و علت آن درواقع این است که این مقطع پل عبور برای دستیابی به دانش برتر و ثبت اثرات علمی هست و این پل باید اصولی ساخته شود.

دانشجویان در این دوره نخست با انتخاب موضوع منطبق بر جدیدترین مقالات از مجلات بین‌المللی معتبر با هدف به بررسی یک مشکل شروع می شود و در نهایت علاوه بر رفع مشکل مورد نظر، ماحصل پژوهشی خود را در نشریات معتبر به چاپ میرسانند. امید است که با آموزش های مختلف که توسط کارشناسان نیلسون پژوهش به شما ارائه میشود بتوانید به‌راحتی در حوزه صنعتی نیز واردشوید و خدمات ارزنده‌ای به ایران عزیز ارائه کنید.

با مشاوره پایان نامه مشخص می شود که اولین بحث انجام پایان نامه انتخاب عنوان مناسب برای پایان نامه است.عنوان پایان نامه رسا و تا حد امکان مختصر باشد. از کلمات ابهام زا و گنگ در عنوان پایان نامه استفاده نشود. عنوانی که برای پایان نامه در گروه آموزشی تصویب می شود با عنوانی که روی پایان نامه درج می شود یکی باشد.پایان نامه نمی تواند بیش از یک عنوان داشته باشد.

 سفارش انجام پایان نامه

راه کار ها و شیوه های بسیار زیادی برای انجام پایان نامه وجود دارد اما یکی از مهمترین های انها را میتوان سفارش انجام پایان نامه دانست که موسسات و گروه های تحقیقاتی بسیار زیادی در ایران به آن میپردازند.یکی از مهمترین این موسسات را میتوان موسسه ایران تز دانست که علاوه بر انجام پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری به انجام پایان نامه دکتری خواهد پرداخت.همانطور که تا به این مزحله از این مطلب همراه ما بودید موسسه ایران تز فعالترین و همچنین موفق ترین موسسه انجام پایان نامه در ایران است که به انجام پایان نامه در تمامی رشته ها و در سراسر کشور میپردازد و شما دانشجوی عزیز را تا زمان دفاع همراهی خواهد کرد.پس ادامه این مطلب را طبق روال ابتدایی مطلب به بررسی نکاتی مهم در انجام پایان نامه خواهیم پرداخت.

فصول پایان نامه

فصل اول : کلیات تحقیق

فصل دوم: مروری بر ادبیات تحقیق

فصل سوم:  روش اجرای تحقیق

فصل چهارم : یافته های تحقیق

فصل پنجم: نتیجه گیری تحقیق

 انجام پروپوزال اولین قدم برای شروع انجام پایان نامه کارناسی ارشد و دکتری می باشد.انجام پروپوزال اسکلت و شمای کلی از یک طرح تحقیقی یا پژوهشی ست که اصل کار نیست بلکه طرح اولیه است. انجام پروپوزال اصلی ترین و مهم ترین بخش یک کار تحقیقی یا پژوهشی است.درست است که پروپوزال اصل  تحقیق نمی باشد ولی طرح کلی ست .

در واقع پروپوزال شمای کلی یک تحقیق است که استاد راهنما با خواندن آن بتواند اساس کاری که در پایان نامه قرار است انجام شود را دریابد.در واقع پروپوزال ماکت یک ساختمان است بطوری که با دیدن آن بتوان ساختمانی که قرار است بر مبنای آ« ساخته شود را مجسم کرد.

در ابتدای شروع هر کار تحقیقی مثل انجام پایان نامه ابتدا باید موضوع تحقیق را انتخاب کرد.موضوع باید تحت نظر استاد راهنما انتخاب شود.به هیچ وجه نباید از موضوع تکراری استفاده شود برای استعلام اینکه موضوع انتخابی شما تکراری نیست به سایت ایرانداک مراجعه کنید.موضوع باید به روز و جدید باشد در عین حال رسا و روشن و گویای تحقیق مورد نظر باشد.

مرحله بعد انتخاب عنوان مناسب برای موضوع مورد نظر می باشد.عنوان در دیدترین سمت یک پایان نامه می باشد لذا باید دقت کافی در انتخاب بهترین عنوان برای پایان نامه را بخرج داد.براین مبنا می توان نتیجه گرفت که یک پایان نامه خوب در گرو انتخاب یک موضوع مناسب می باشد و برای اینکه بتوانیم یک پایان نامه خوب نگارش کنیم باید پروپوزال و اسکلت بندی درستی داشته باشیم.

اجزای تشکیل دهنده یک پروپوزال:

عنوان تحقیق

اهمیت و لزوم تحقیق

طرح مسئله

بیان مسئله

اهداف تحقیق

سوالات تحقیق

فرضیات تحقیق

پیشینه تحقیق

روش تحقیق

ابزار اندازه گیری تحقیق

جامعه آماری

تجزیه تحلیل داده ها

فهرست منابع تحقیق

پایان نامه ارشد و دکتری

 

مراحل انجام پایان نامه

 • دانشجویان می توانند در انتهای ترم دوم و ابتدای ترم سوم نسبت به ارائه پروپوزال خود به گروه اقدام نمایند.
 • فرمهای پروپوزال در پورتال اصلی دانشگاه قابل دانلود می باشد.
 • تمامی فرمها می بایست با فونت هر فرم تایپ شود (فونتهای مورد نیاز در سایت دانشگاه مربوطه قابل دانلود می باشد)
 • طبق بخش نامه برای دانشجویان کارشناسی ارشد انتخاب یک استاد راهنما الزامی است.
 • دانشجویانی که اساتید مدعو از دانشگاه های دیگر (با هماهنگی مدیر گروه فقط درصورت پر بودن ظرفیت اساتید) برای راهنمایی و مشاوره پایان نامه خود انتخاب نموده­اند بایستی کپی آخرین حکم کارگزینی، کپی شناسنامه، کارت ملی و صفحه اول دفترچه بیمه دریافت همراه پروپوزال به اداره پژوهش تحویل نمایند.
 • درصورت تصویب پروپوزال در شورای تخصصی گروه و پس از اخذ مجوز دفاع ، شش ماه بعد از تاریخ تصویب شورای تخصصی گروه دانشجو اجازه دفاع دارد.
 • برای پروپوزال های ایراد­دار و ناقص مجوز دفاع گرفته نخواهد شد و دانشجو موظف به رفع نواقص پروپوزال می باشد.
 • اطلاع رسانی مجوزهای دفاع صادر شده توسط واحد پژوهشی انجام خواهد شد لذا دانشجویان از تماس و پرسش اجتناب نمایند.
 • ترم بندی از اول مهر تا آخر بهمن و از اول اسفند تا آخر شهریور می باشد دانشجویانی که مجوز دفاع آنها صادر شده با رعایت زمان شش ماه بعد از تصویب شورای تخصصی گروه می توانند دفاع نمایند، بایستی ۴۵ روز قبل از دفاع برگ اعلام آمادگی دفاع خود را به حوزه پژوهش ارائه فرمایند و یک نسخه از پایان نامه که که به امضاء مدیر گروه و استاد راهنما رسیده است مبنی بر اینکه از نظر علمی و ویرایشی مورد تائید می باشد تحویل اداره پژوهش نمایند.
 • دانشجو موظف است یک ماه قبل از دفاع اطلاع رسانی عمومی در مورد زمان و مکان دفاع نصب نماید در غیر اینصورت اجازه دفاع داده نخواهد شد.
 • تائید مدیران گروه و اساتید راهنما مبنی بر مطابقت آیین آموزش نگارش پایان نامه ها طبق آیین نگارش دانشگاه جهت اخذ مجوز ضروری می باشد.
 • دانشجو می بایست یک جلد از پایان نامه نهایی خود را که به تائید اساتید راهنما و مشاور رسانده جهت ارسال به داور حداقل ۴۵ روز قبل از دفاع تحویل اداره پژوهش دهند.
 • حضور اساتید راهنما، مشاور، داور و مدیر گروه در جلسه دفاع الزامی است درصورت عدم حضور، جلسه دفاع به زمان دیگر موکول خواهد گردید.

با تیم تخصصی نیلسون پژوهش با خیال راحت بهترین ارائه پایان نامه خود را تجربه کنید .

یکی از چالش های مهم دانشجویان و کسانی که کار های علمی تحقیقاتی انجام می دهند، انتخاببهترین موسسه مشاوره پایان نامه  برای کسب مهارت های لازم در انجام پایان نامه و ارائه مشاوره های مفید در حوزه پایان نامه نویسی در رشته تحصیلی فرد مورد نظر می باشد. از این رو می توان با بررسی همه جوانب خصوصیاتی را برای شناخت موسسات مشاوره پایان نامه ذکر کرد .

1- داشتن دپارتمان های مختلف برای آموزش و مشاوره در رشته های مختلف

2- ارائه خدمات آموزشی در حوزه انتخاب بهترین موضوع با بالاترین کاربرد در تجارت

3- بهره گیری از اساتید خبره برای خدمات آموزشی و مشاوره ای

4- ارائه برنامه زمان بندی مدون برای انجام پایان نامه 

5- همراهی با دانشجوبان از زمان انتخاب موضوع تا اتمام جلسه دفاع و تحویل نسخه چاپی پایان نامه

6- درصورت درخواست دانشجویان، همکاری و ارائه آموزش های لازم در خصوص چاپ مقالات ISI

7- استخراج و چاپ مقالات علمی پژوهشی بر اساس پایان نامه دانشجویان

8- نظارت دقیق بر انجام پایان نامه و جلوگیری از اشکالی از جمله مشکلات مربوط به کپی رایت محتوا

برترین موسسه مشاوره پایان نامه

برای اینکه شما به توانایی لازم برای شناخت بهترین موسسه مشاوره پایان نامه در ایران برسید لازم است که در این مطلب برای شما به بررسی چند نکته درباره شیوه های انجام و همچنین نکات ریز و درشتی که موسسه ایران تز به عنوان یک موسسه انجام پایان نامه به آنها توجه دارد بپردازیم.

 • پایان نامه باید بر روی قالب کاغذ A4 تایپ و بر روی یک نوع کاغذ چاپ شود.
 • نویسنده باید در مواردی از قبیل نوع تایپ، تمیز و مرتب بودن، املاء صحیح کلمات، به کاربردن قواعد و اصول نگارش و دستور زبان و علامتهای دیگر توجه و دقت کافی مبذول دارد.
 • اولین سطر هر پاراگراف به فاصله چهار حرف از کادر اصلی شروع می شود. برای این کار در قسمت Paragraph نرم افزار Word مراجعه کنید.
 • فاصله بین دو پاراگراف برابر فاصله معمولی بین دو سطر است.
 • نقل قول مستقیم طولانی در وسط صفحه آورده میشود و با کادری که از هر دو طرف کادر اصلی به اندازه چهار حرف فاصله داشته باشد. تایپ می شود و فاصله دو سطر تا متن و یک سطر تا زیر نویس آورده شود.
 • فاصله بین دو سطر زیرنویس (پاورقی) به اندازه نصف فاصله بین دو سطر در متن اصلی است.
 • شماره گذاری جداول و اشکال و عناوین فرعی با دو یا چند عدد صحیح که با خط تیره از هم جدا شده باشند (به ترتیب آمدن آنها در متن پایان نامه) به طور مسلسل، در هر فصل انجام می گیرد. شمارهگذاری جداول در بالای جداول و شماره گذاری اشکال در پایین هر شکل به فاصله یک سطر از کادر جدول و یا شکل انجام می گیرد.
 • در متون فارسی اعداد اصلی و فرعی به ترتیب از راست به چپ آورده میشود. مثلاً شکل از فصل ٣ به صورت (شکل ٣-۵) نوشته می شود. در متون انگلیسی اعداد اصلی و فرعی به ترتیب از چپ به راست آورده می شود.
 • فاصله بالانویسی جدول تا سطر قبلی و زیر نویسی تا سطر بعدی به اندازه ۵/۱ فاصله در نظر گرفته می شود.

 

 

به یاد داشته باشید دانشگاههای مختلف بعضا شرایط اختصاصی برای فرآیند اخذ و آموزش نگارش پایان نامه دارند که دانشجویان می توانند از طریق سایت دانشگاه مربوطه از این موارد مطلع شوند

در این جزوه شکل و شیوه ای یکسان در نگارش پایان نامه (رساله فارغ التحصیلی) ارائه می‏گردد که رعایت آن الزامی است و در ارزیابی پایان نامه مؤثر می باشد.

رعایت این نکات موجب ارتقای کیفی شده و دانشجو با روش های استاندارد و تدوین جزوه، پروژه و… آشنا می شود.  هر پایان نامه به لحاظ نگارش دارای دو وجه قابل تأمل است:

۱-  مکان نوشتن مطالب در هر صفحه پایان نامه، نحوه حاشیه بندی، شماره گذاری، صفحات و بخشها، معادلات، تصاویر جداول و منحنی ها.

۲-  ترتیب ارائه مطالب در مجموع پایان نامه.

همین حالا فرم مشاوره را پر نمایید تا از خدمات تخصصی نیلسون پژوهش بهره مند شوید

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا
بستن